1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nataliya [291]
3 years ago
10

What's.5 equal to in percentage

Mathematics
2 answers:
AlekseyPX3 years ago
5 0
.5 is equal to .50 in percentage because percentage and decimals are the same.
ser-zykov [4K]3 years ago
3 0
0.5 is 50%
0.12 is 12%
0.155 is 15.5%
You might be interested in
A three-digit personal identification number is chosen using the digits 1–9. The digits cannot be repeated. What is the approxim
scoundrel [369]

Answer: C

Step-by-step explanation:it’s the 3rd ans on edge

6 0
3 years ago
PLEASE HELP ITS DUE TODAY!!
zalisa [80]

Answer:

yes,yes,yes,no :) hope it helps

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help ASAP 40 pts
vekshin1
A. 20

Sims angles C and B are each 80 degrees, angle A must be 20 degrees
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
What is the best estimate for the number of people in line at 7.A.M
Keith_Richards [23]

We have been given the equation

y=-5.131x^2+31.821x-3.333

It represents the number of people standing to catch a commuter train x hours after 5 A.M.

Now, in order to find the number of people in line at 7 a.m. , we need to substitute x= 2 in the above equation.

y(2)=-5.131(2)^2+31.821(2x)-3.333\\y(2)= 39.785 \approx 40

Therefore, the number of people in the line at 7 a.m. is 40

D id the correct option.

5 0
3 years ago
............... help me please i don’t understand this
Sergio [31]

Answer:

x = 11

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Ten points plus brainlist whats<br> -3 divide (-2/5)
    8·1 answer
  • What is the answer to -3/4 + (-3/8 )
    14·2 answers
  • A coffee shop sells a ceramic refill mug for $8.95. Each refill cost $1.50. Last month rose spent $26.95 on a mug and refills. H
    11·1 answer
  • Uh yeah just answer the question on the pic :)
    10·2 answers
  • What is the letter answer?​
    5·2 answers
  • A 5-pound bag of sugar costs $9.25. What is the unit price of the sugar?
    9·2 answers
  • PLEASE HELP I HAVE LESS THAN 45 MINUTES! WILL GIVE BRAINLIEST!
    14·1 answer
  • Original price: $330 discount percent: 15%
    12·2 answers
  • A trader saved $200.00 for 3 years at 12% simple interest per annum. What will be the total amount in the trader's account at th
    7·1 answer
  • Any advice or tips on picking out a good fishing rod?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!