Answer:
The answer is 90 degrees. Have a good day!
Step-by-step explanation:
B because french and Spanish are alternate soo they grouped and spanish goes second and begin with french book
2.5x1.30=3.25
4x4.50=18
2x3.75=7.5
3.25+18+7.5=$28.75 total price
2.5+4+2=8.5lb. total weight
28.75/8.5= 3.38 dollars per pound.
Answer is d
it would be b^12