1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bazaltina [42]
3 years ago
10

Divide f(x) = | x + 20| by g(x) = x + 1.

Mathematics
1 answer:
Rudik [331]3 years ago
3 0

Answer:

ii am not sure sooo ueah lol

You might be interested in
Can someone help me on problem number 8?
kramer
List the coordinates,
Coordinates are shown as (x,y) 
If 2+2+7+7 is 16
You make those your side lengths 
Coordinates are (9,7) (2,7) (2,5) (9,5) 
they maybe slightly off because of the broken peice of paper
8 0
3 years ago
The associative property changes the ____ of three addends or factors.
4vir4ik [10]

The associative property allows you to change the <em>grouping</em> of addends or factors without changing the value of the expression.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
8 lb 1 oz − 3 lb 6 oz
Serggg [28]

Answer:

4.6875 is the answer

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
To find the quotient of 726.02 and 1,000, move the decimal point in 762.02___Places to the ____
Alja [10]

from blank one five

from blank two is right

8 0
2 years ago
File:///Users/haroldpagunsan/Desktop/Screen%20Shot%202018-01-26%20at%2012.48.02%20PM.png
Orlov [11]
You can not put this on here :)
5 0
3 years ago
Other questions:
  • A 95% confidence interval for the proportion of young adults who skip breakfast is .20 to .27. Which of the following is a corre
    6·1 answer
  • Bone-shaped treats are 5 for $3.50 at Shelley’s store and Sarah wants to buy 12. She set up and solved this proportion to find h
    8·1 answer
  • Pls help ??????????????
    13·2 answers
  • 22x^3 y^4+28x^2 y^5+34xy^4
    5·1 answer
  • Find the solution of y = –x – 3 for x = 1.
    5·1 answer
  • Overline MD cong overline LS additional information is necessary to show that triangle MTD cong triangle LGS by SSS?
    13·1 answer
  • A bakery offers a sale price of $3.05 for 6 muffins what is the price per dozen
    7·1 answer
  • Please some one help
    8·2 answers
  • in a survery of 1000 families it was found that 710 drink tea with breakfast while 230 drink coffee. the families who drink both
    6·1 answer
  • Write 461 in Roman numerals<br>​
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!