1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aniked [119]
3 years ago
15

Can someone please help me?

Mathematics
1 answer:
babunello [35]3 years ago
5 0
10, - 5 is the distance between the two points from left to right.
You might be interested in
Find the factorial form<br> 3x2x1
Lubov Fominskaja [6]

Answer:

3x2x1=3!

Step-by-step explanation:

using nx(n-1)x_x1=n

3x2x1=3!

hence,3x2x1=3!

8 0
3 years ago
If the correlation between variable a and variable b is .20, then variable a explains _____ of the variance in variable
timofeeve [1]

The answer would be b. I think.

4 0
3 years ago
In a school of 120 there are ⅛ girls .how many boys
gayaneshka [121]

Answer:

15 girls

Step-by-step explanation:

1/8 x 120= 120/8 = 15

15 girls

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A pack of cinnamon-scented pencils sells for $7.00. What is the sales tax rate if the total cost of the pencils is $7.35?
grandymaker [24]

Answer:

35 cents

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
which of the following equations represents a line that is parallel to the line 15x - 5y = 20 and passes threw the point (0,-8)​
sergij07 [2.7K]

y=3x-8

y=3x-4→for parallel line: y=3x+b→b=-8

y=3x-8

4 0
4 years ago
Other questions:
  • How to convert 60% to a decimal
    11·2 answers
  • Teachers of two history classes bought tickets to go on a field trip to a local museum. Mr. Lowe paid $115 for 4 adult tickets a
    13·2 answers
  • NEED HELP ASAP!!!! WILL GIVE 50+POINTS!!!! WILL MARK BRAINLIEST!!!! WILL FOLLOW!!!!
    9·1 answer
  • Write 2x+3y=9 to slope-intercept form
    11·1 answer
  • 3 + x = 4 is the same as 4 = 3 + x. This is an example of which algebraic property?
    14·2 answers
  • Geometry student reference sheet
    9·1 answer
  • 4. Ms. Beltran buys songs from a music website. She buys 20 songs for $12.
    12·1 answer
  • What is the distance between -23 and 15
    15·2 answers
  • 6.<br> Lin boughi 3 hats for $22.50. What is the unit rate?
    8·2 answers
  • Please help me find the area of the shape
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!