1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nostrana [21]
2 years ago
13

Please HELP ASAP!! The attachment is down below

Mathematics
1 answer:
Aleksandr-060686 [28]2 years ago
8 0

Answer:

See explanation

Step-by-step explanation:

I can't see what your pull down answers are so I will tell you that the picture that is 4 x 6 = 24 in² and the one that is 7 x 7 = 49 in² so they're not the same and in total they are 73 in²

You might be interested in
Do we have to multiply 21.88 with 4 or what helppp
umka21 [38]
No, you divide 21.88 by 4.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
X/10=7 what does x equal?
marissa [1.9K]

Answer:

Step-by-step explanation:

x/10=7

x=70

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the equation of the line that is perpendicular to 3x + 2y = -2 and goes through the point (6,2)
notka56 [123]
Perpendicular lines have slopes that are inverse reciprocals of each other. That would give you the new slope in your equation. After that plug (6,2) into point slope form and solve to get your final equation.

4 0
2 years ago
If you flip a fair coin 10 times and it lands heads up 5 times, this would result in 50% probability of the coin landing heads u
Shtirlitz [24]
This is an example of empirical probability, although it gives the same ratio as a theoretical probability, because we based the result on our experiment
7 0
3 years ago
How do you solve and simplify <br> 2/5+1/4+7/10=
Alchen [17]

Hello!

<em><u>Answer: ⇒ 27/20</u></em>

Step-by-step explanation:

\frac{8}{20}+\frac{5}{20}+\frac{14}{20}

Since the denominators are equal, then combine the fractions.

\frac{8+5+14}{20}

Add by the numbers.

8+5+14=27

=\frac{27}{20}

Hope this helps!

Thank you for posting your question at here on brainly.

Have a great day!

-Charlie

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Help Please
    10·2 answers
  • A bow and arrow cost £22. The bow costs £19 more than the arrow.
    13·1 answer
  • Which pair of sets of tables represent a function that has linear (constant) rate of change?
    10·1 answer
  • Complete 3120 2099 using &lt; or &gt;
    7·1 answer
  • Help please I give brainliest
    13·2 answers
  • Lin has a pet German shepherd that weighs 38 when measured in one unit and 84 when measured in a different unit. which measureme
    13·1 answer
  • Tina pays $38.50 for 14 boxes of Girl scout cookies. What is the unit price?​
    9·1 answer
  • Write an equation that you can use to find the value of x. Perimeter of triangle: 16 in ANSWER 3x
    10·2 answers
  • The car owned by a person is a part of his or her
    14·2 answers
  • I NEED HELP WITH THISSS PLSSS I HAVE NO IDEA HOW TO DO IT
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!