Answer:
$2.73 per gallon.
Step-by-step explanation:
Divide 18 from 49.10 to find the unit rate.
49.10/ 18 = 2.7277... <em>The seven is continued.</em>
2.7277... is the unit rate.
The cost per gallon is $2.73
Answer: (0, -2)
your answer would actually be B
Answer: acute
Step-by-step explanation: it is less than 90 degrees so it is less the right angle
12