1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kherson [118]
3 years ago
9

What is 154 x 3,975 and what is 197 x908

Mathematics
2 answers:
prisoha [69]3 years ago
4 0
The first answer is 612,150
pochemuha3 years ago
3 0
The answer for the first is 612,150.  The answer for the second is 178,806.
You might be interested in
If Judy completes a puzzle by herself, it takes her 3 hours. Working with Sal, it only takes them 2 hours.What is the missing va
aliina [53]

Answer:

It means the Judy's rate to complete the puzzle is \frac{1}{3}.

Step-by-step explanation:

If Judy completes a puzzle by herself, it takes her 3 hours.

Working with Sal, it only takes them 2 hours

We have been given the rates of time taken by Judy and Sal to complete a puzzle.

We can see from our given table that Sal's rate is r. We are told that Judy completes a puzzle by herself, it takes her 3 hours. working with Sal, it only takes them 2 hours.

It is given that Judy completes a puzzle by herself, it takes her 3 hours.

so part of puzzle completed by Judy in one hour would be\frac{1}{3}

Therefore, the part of puzzle completed by Judy in one hour is \frac{1}{3}.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
How can 6.38 x 0.08 = 6.9768? (Show your steps please!)
ELEN [110]

Answer:

6.38 × 0.08 = 5,104 not 6,9768 .

step by step attached

8 0
2 years ago
I need help what is 12 is 75% of what
miskamm [114]

12 is 75% of what

is means equals, of means multiply

12 = 75% * what

12 = .75 * what

divide each side by .75

12/.75 = .75 * what /.75

16 = what

12 is 75 percent of 16

the answer is 16


3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A<br> LaDawn buys a ten-pack of gel pens for $7.50. How much did each pen<br> cost?
Ira Lisetskai [31]

Answer: Each pen cost $0.75

Step-by-step explanation:

If A LaDawn buys a pack of 10 gel pens and the total cost is $7.50 then you divide 7.50 by 10.

3 0
2 years ago
Based on data in the two way table which statement is true
Korolek [52]
Can you please add the statement? Then I may be able to help you... Thanks!
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • PLS HELP IM DESPERATE
    7·1 answer
  • How can we interpret standard deviation using the Empirical Rule?
    5·1 answer
  • Solve the following using the quadratic formula:<br><br><br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=x%5E%7B2%7D%20-%209x%20-%2045%20%3
    15·1 answer
  • The base of a triangle and a parallelogram are the same length. Their heights are also the same. If the area of the parallelogra
    11·1 answer
  • The plate moved 1719 km in 150 million years what is the rate the plate traveled in 1 million years.
    8·1 answer
  • Solve the following system using the elimination method.<br> 3x+2y=1<br> 2x-y=10
    7·1 answer
  • The prices for various numbers of pounds of apples at several stores are shown in the table below
    9·1 answer
  • Liam is a rewards member at a local restaurant. He can buy four tacos at regular price and get 5.50 off of his purchase. Zachary
    11·1 answer
  • What is the answer no links please no links I will report and banned you
    15·1 answer
  • Pippin went to a game room that charged $4 admission, plus $0.25 per token. The equation which represents his total cost is y =
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!