1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Julli [10]
2 years ago
14

Ayesha bought a 24-pack of lip gloss for $17.04. What is the unit cost per tube of lip gloss?

Mathematics
2 answers:
ololo11 [35]2 years ago
8 0
You divide 17.04 by 24 and you get 0.71
NISA [10]2 years ago
3 0
C...................................................................................................................................
You might be interested in
What is the answer to 346*89? <br>Just a random question.
Licemer1 [7]

Answer:

346*89 would turn out to be 30794!

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
I need to find the equation of the line
deff fn [24]

Answer:

y = 3x + 3

Step-by-step explanation:

the equation of a line in slope- intercept form is

y = mx + c ( m is the slope and c the y- intercept )

calculate m using the slope formula

m = \frac{y_{2}-y_{1}  }{x_{2}-x_{1}  }

with (x₁, y₁ ) = (- 1, 0) and (x₂, y₂ ) = (0, 3) ← 2 points on the line

m = \frac{3-0}{0-(-1)} = \frac{3}{0+1} = \frac{3}{1} = 3

the line crosses the y- axis at (0, 3 ) ⇒ c = 3

y = 3x + 3 ← equation of line

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve for x: x - 10 = -12<br><br> A. 2<br> B. -2<br> C. 22<br> D. -22
Sindrei [870]
Add 10 to both sides. X is 2. A.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plz help<br> PRE CALC !!!!!!!
sergey [27]

Answer:

I think it's the second one. 5.6487

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
BEWARE! DO NOT LISTEN OR CLICK ANY LINKS FROM THIS BOT! <br>this is a SCAM! ​
svetlana [45]

Answer:

thx i see there everywhere

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Help plz plz I only have 30 minutes
    13·2 answers
  • How long does it take the snail to crawl 82 inches? Enter your answer in a decimal number.
    8·1 answer
  • Madison and daryl deliver flyers . madisons weekly earning are three times daryls weekly earnings. Together , they earn $41.00 .
    11·1 answer
  • A cookie recipe calls for 6 cups of flour
    6·2 answers
  • What is 4.3125 in fraction simplist form
    12·1 answer
  • Find the length of the uknown side round your answer to the nearest whole number.
    5·1 answer
  • If you travel at the rate of 45 miles per hour how many minutes will it take you to travel 1 mile
    11·1 answer
  • 2. A random sample of 30 households was selected as part of a study on electricity usage, and the number of kilowatt-hours (kWh)
    7·1 answer
  • How do I do Distance Formula? Here is the equation ( or equations I don't know if it is a equation or 2 different ones) that I n
    6·2 answers
  • Question 14 of 15<br><br><br> Evaluate (3/4)x^0
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!