1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Julli [10]
3 years ago
14

Ayesha bought a 24-pack of lip gloss for $17.04. What is the unit cost per tube of lip gloss?

Mathematics
2 answers:
ololo11 [35]3 years ago
8 0
You divide 17.04 by 24 and you get 0.71
NISA [10]3 years ago
3 0
C...................................................................................................................................
You might be interested in
Write and solve a problem involving money that can be solved with a multiplication equation
earnstyle [38]

Answer:

John bought 15 apples which costed $0.75 each. How much were the apples in total?

6 0
3 years ago
Is 1 pint is equivalent to 0.473 liters??
Musya8 [376]
YES it is equivalent to 0.473 liters. hope that helped
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
When Andrei surveyed 36 random seventh-grade students in the lunchroom, he found that 7 out of 9 would like to try or have alrea
Masja [62]

Answer:

603

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
What is the slope of the line that contains the points (–5, 6) and (14, –7)?
Morgarella [4.7K]
\bf \begin{array}{ccccccccc}
&&x_1&&y_1&&x_2&&y_2\\
%  (a,b)
&&(~ -5 &,& 6~) 
%  (c,d)
&&(~ 14 &,& -7~)
\end{array}
\\\\\\
% slope  = m
slope =  m\implies 
\cfrac{\stackrel{rise}{ y_2- y_1}}{\stackrel{run}{ x_2- x_1}}\implies \cfrac{-7-6}{14-(-5)}\implies \cfrac{-7-6}{14+5}\implies \cfrac{-13}{19}
8 0
3 years ago
Kiero saber la tabla numérica de 14
Arte-miy333 [17]
I think it is 8 right i not sure
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Need help with this math​
    13·1 answer
  • Calculate 6¾% tax on $2,305 a.$15.56 b.$145,22 c.$146,14 d.$155,59.
    14·1 answer
  • I will give brainliest to the correct and first answer thank you:)
    14·1 answer
  • What is the solution to 2x squared + 8x = x squared -16
    7·2 answers
  • Use the vectors v = 7i + 2j and w = –4i + j to find 10v + 3w
    9·1 answer
  • Solve for N<br><br> 4n=2n+6<br><br> Please help
    5·2 answers
  • Is the relationship linear, exponential,or neither?
    14·1 answer
  • Solve the equation.<br> IM<br> 4=t/2.5
    6·1 answer
  • Can two triangles be non congruent but have one pair of congruent sides and two pairs of congruent angles? Explain.
    10·1 answer
  • Car 1 is going 75mph and is 7 miles ahead of car 2 which is going 85mph. How long until car 2 passes car 1?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!