1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kherson [118]
2 years ago
5

Find an equation of the line that (

Mathematics
1 answer:
Naddika [18.5K]2 years ago
8 0
B=-8 m=1/4 y=1/4(x)-8
You might be interested in
fore the last time can some one help me with this will give brainliest god lee yall take for ever to answer and i will givew 20
zimovet [89]
2: 13x-5 
running out of time 

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Made this question if you can able to make ​
Vilka [71]

Answer:Serkan teacher regularly buys 75 TL of gasoline in his car every week.

At the end of the 13th week, how much is the total gasoline expenditure made by the serkan teacher?

A)390 B)420 C)900 D)975

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Rats took my points<br><br><br><br> ps. your the rats
belka [17]

Answer:

oop lol i must be a rat then

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do u write 25% as a fraction or mixed number?
mixas84 [53]

Answer:

fraction- 1/4

8 0
3 years ago
What is the yintercept of the line given by the equation y = 3x + 4???? !!!!
Scrat [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

y = 3x+4

Let x = 0 to find the y intercept

y = 3*0+4

y =4

The y intercept is 4

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A 2​-pound bag of wildflower seed covers 8 square feet. How many pounds of seed does it take to cover 1 square​ foot?
    9·1 answer
  • Can someone help me with this question and please show me how you got them thanks in advance
    10·1 answer
  • Graph one complete cycle. Label the axes accurately.<br> y = sin πx
    5·1 answer
  • A 2-yard piece of ribbon costs $8.46. What is the price per foot?
    7·1 answer
  • F(x)=x^3−9x
    13·1 answer
  • Town A currently has 10,000 people in the population is growing by 1000 people per year. Town B currently has 9000 people in the
    14·1 answer
  • Find the measure of the exterior angle with the two interior angles being 44 degrees and the other being (a+10) degrees
    12·1 answer
  • Angle A and angle B are complementary angles. If m angle A = (4x – 28)°
    12·1 answer
  • A shelf holds 12 books in a row. How many ways are there to choose five books so that no two adjacent books are chosen
    14·1 answer
  • At the school fall festival, the student council sold sodas as a fundraiser. The table below shows the number of sodas they sold
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!