1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
FromTheMoon [43]
3 years ago
5

30 is greater than 29 draw quick pictures to explain

Mathematics
2 answers:
xenn [34]3 years ago
3 0

Answer: yes


Step-by-step explanation:   30 is one more then 29


7nadin3 [17]3 years ago
3 0
Lemme tell ya these questions are dumb

You might be interested in
Answer Please!!<br>I will brainlist him/her​
NeTakaya

Answer:

11 : 4

12 : 4 / 4

13 : 6/6

14 : 12 / 4

15: 9/3

16: 4/4

17: 15/5

18: 6/2

19: 10/5

20: 6/6

5 0
3 years ago
Solve x2 + 14x = −24 by completing the square.<br><br> What is the solution set of the equation?
yan [13]
Hope this helps with the question :)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A student used his place value chart to show a number. After the teacher instructed him to divide his number by 100,the chart sh
NeX [460]

When you divide by 100 you are essentially moving the decimal of the number two places to the left. In undoing this you would have to move the decimal of the number two places to the right.

28.003 would then turn into 2,800.3

Unfortunately I cannot draw a chart on here but that is the best I can do.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Madelyn sells girl scout cookies. Her grandmother bought 5 boxes. Her next door neighbor bought 1 box.
olganol [36]
If that was the end and the question was "How many boxes did she sell?" then the answer is 6 boxes.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
7th grade math help me plzzzzzzz
Alex17521 [72]

Answer:

1. -60

2. 32

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Dwayne buys ingredients to make a cake. He buys 1/1/2 pounds of flour, 12 ounces of coconut, and 1/1/4 pounds of sugar. What is
    7·1 answer
  • Question 15(Multiple Choice Worth 1 points) (06.04 MC) The expression to find the perimeter of a rectangle is 2(length + width).
    11·1 answer
  • How do I find the unit rate of $7.96 for 5 pounds?
    5·1 answer
  • She records the number of hours of TV watched for her 6 students. The times are: 4.4, 2.5, 5.5, 2.8, 4.8, and 4.0.
    11·1 answer
  • Write the product of 0.4. X 0.4 x 0.4 in exponential form
    6·2 answers
  • Use stokes' theorem to evaluate c f · dr where c is oriented counterclockwise as viewed from above. f(x, y, z = xyi + 5zj + 7yk,
    12·1 answer
  • -Find the area of Mr. Gonzalez's classroom garden
    6·2 answers
  • Help quick ! It’s due today so please . Thank you so much. I’ll Mark you branliest
    6·2 answers
  • Find the slope of the following coordinate<br> points.<br> (4.25, 0) and (3.5, 3)
    15·1 answer
  • when a coin is flipped n times,what is the probability that the first head comes after exactly m tails
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!