1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natima [27]
3 years ago
8

What is the measure of tje fourth angle of the quadrilateral

Mathematics
1 answer:
grin007 [14]3 years ago
5 0
37 would be the answer.....
You might be interested in
70 oz of dried cranberries costs $5.60 what is the cost per ounce
Anit [1.1K]
Divide 5.60 by 70 and that's the price per ounce
4 0
4 years ago
Please help please help​
bazaltina [42]

Answer:

răspuns corect 2

Step-by-step explanation:

dami coroana te rog

4 0
3 years ago
A rectangle is 10 cm long and it's perimeter is 26cm . find the breath of the rectangle
gavmur [86]

Answer:

the width of a rectangular is 3 cm

Step-by-step explanation:

Length L = 10 cm

Perimeter P = 26 cm

Width W = ?

perimeter = 2L + 2W

26 = 2(10) + 2W

26 - 20 = 2W

6 = 2W

W = 6 / 2

W = 3 cm

therefore,  the width of a rectangular is 3 cm

6 0
4 years ago
a large drink costs 50 cents more than a small drink. write an expression for the total cost of 3 small drinks and 2 large drink
Shkiper50 [21]
Since a small drink is the cheapest, make the cost of a small drink=x. Since a large drink costs 50 cents more than a small drink, let a large drink=x+50. The total of the drinks is the sum of the individuals. Since the cost of a small drink is x, 3 drinks cost 3x. Since the cost of a large drink is x+50, the cost of 2 drinks is 2(x+50). The cost of all of the drinks together is 3x+2(x+50). Distribute the 2. 3x+2x+100. Combine like terms. 5x+100. This will give you your answer in cents. If you need an answer in dollars, you multiply that expression by 0.01.
5 0
3 years ago
An ant crept to a hole, which was 300 cm away. It crept 40 cm
Elena L [17]

Answer:

10 minutes

Step-by-step explanation:

Every minute: 40-10=30

300/30=10

Can i have brainliest?

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the total surface area of the square pyranid?​
    11·2 answers
  • In the ordered pair (12, –7)
    14·1 answer
  • A textbook costs $65.49 before tax. The tax on the textbook is 6.5%. What is the total cost of the textbook? Round your answer t
    14·1 answer
  • C-4d-1 2c-8d=2 solve
    9·1 answer
  • Hi guys... I'm a foreigner... I've completed my high Schools...nd I'd like to know what should I do to get into MIT? Help me
    15·1 answer
  • Triangle ABC is dilated to get triangle A'B'C'. Which is the length of A'B'? 3 4 5 16
    12·1 answer
  • Help me please thank you very much
    13·1 answer
  • D(1) = 1.<br> d(n) = n.d(n-1), for n &gt; 2
    9·2 answers
  • A linear function has a y-intercept of -12 and a slooe of 3/2. What is the equation of the line?​
    5·1 answer
  • What is volume? Give an example of an object that has volume
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!