5% of the kids are in health. I got this from simplifying 3/60 which is 1/20
After that, i set up this equation: 1/20 times x/100
I would then divide 20 and 100 to get 5 and that’s basically what I did
$16.80 / 4 gallons = $4.20 per gallon
H + 2 divided by 4
Please mark as brainliest!
Answer:1.885 miles
Step-by-step explanation:Do 0.58 times 3.25 which gives you 1.885.
Hope it helps :)
Answer:
E + F = 2c^2 + 5c + 4
Step-by-step explanation:
E=6c^2-2c-1
F=-4c^2+7c+5
E+F= 6c^2 -2c -1 + -4c^2 + 7c + 5
E + F = 6c^2 - 4c^2 - 2c + 7c - 1 + 5
E + F = 2c^2 + 5c + 4