1/4 2/8 3/12 4/16 5/20 6/24
Answer:You’re answer would have to be B) 41+28=69
Because 69-28=41 and 41+ 28 = 69
The second answer is D) it will increase 8 times
Answer:
if you bought 60 feet of copper pipe at $1.25 per foot, the total price would be $75
Step-by-step explanation:
since you are buying 60 feet of copper pipe, you would multiply the amount at which it costs per foot. 60×1.25=75
<em>hope this helps!</em>