Answer:
Step-by-step explanation:--0.9
Answer:
Hey!
Your answer is $118.75!
Step-by-step explanation: How did I get this?
<u>STEP 1:</u> So we know that for a ton of rock costs us $47.50...
To get 2 tons all we have to do is to MULTIPLY $47.50 by 2...
<em><u>(47.50 x 2 = 95)</u></em>
<u>STEP 2: </u>So for $95, you will get 2 tons of rock!
Now to get the .5 tons of rock in price form, we have to get the price of the whole 2.5 tons and DIVIDE BY 2
<em><u>(47.50 ÷ 2 = 23.75)</u></em>
<u>STEP 3:</u> So now we have the costs for 2 tons and the price for HALF a ton.
What we do now is easy...we ADD THE VALUES TOGTHER!
<em><u>(95 + 23.75 = $118.75)</u></em>
The result of $118.75 after adding them together is the PRICE OF 2 TONS!
<u>I HOPE THIS HELPED YOU!</u>
<u />
Answer: Mode = 12
Explanation: The mode is the most frequent value, so it is the value that shows up the most. In this case, that would be the value "12" since it shows up three times (while the other values only show up once).
Answer:
B
Step-by-step explanation:
A has 2 it crosses the x axis 2x
B Has 1.
C has 2
D has none since it never touched the x axis