Answer:
$4.12
Step-by-step explanation:
$26.78 / 6.5 gallons = $4.12 per gallon
Answer:
#1. 31.4 square units
Step-by-step explanation:
We are solving for the square units and also we are circumference formular
which is C = R x 2) (3.14)
R is 5 but in a case they don't give us the Radius and gives us the Diameter we decide the Diameter by 2 and we will get the radius.
Back to the problem
C = R x 2) (3.14)
C = 5 x 2 x 3.14
C = 10 x 3.14
C = 31.4
Answer: 384 in
Step-by-step explanation: 12 in*10 in=384 in