Answer:
USE A CALCULATOR LIKE THE REST OF USE
Step-by-step explanation:
Answer:
M<2= 65
Step-by-step explanation:
The reason it is 65 because 2 angles add up to either 90 or 180 and in this case it would be 180.
You would use angle addition postulate to find the answer so M<1 + M<2 = 180.
Since M<1 is 115 you would substitute it into the formula so 115 + M<2 = 180
Then you would subtract 115 from 180 in which you would get M<2 = 65
Answer:
No, Jimmy is earning $5 per hour while Amanda is earning close to $6.66 per hour.
Step-by-step explanation:
Have a nice day/night :)
Answer:
$0.37 per oz
Step-by-step explanation:
Unit rate
<u>9 oz costs $3.39 and 1 oz of chips cost: </u>
- $3.39/9 = $0.37 per oz of chips
16% of 231 is 36.80
16% + 84% = 100%
36.80+ 231 = $267.80
Ans = $267.80