There are 16 oz in a pound
a) 1.92 / 16 = $0.12 per oz
b) 3.52 / (16 x 2) = $0.11 per oz
c) Meat 2 is the better buy since it is cheaper
I’m not sure but u need more information on your question
If we consider x having any other value then 0,1 or 2 then the answer is b.2x(x-1)
Answer:
Its 2.5 percent ladd enjoy
Step-by-step explanation:
Answer:
52 people
Step-by-step explanation:
add 5 9 12 17 4 5 and youlk get 52 people.