Answer:
$3.72
Step-by-step explanation:
Divide $2.79 by 3
$0.93 is the price of one orange
$0.93 times 4 is $3.72
Hope this helps!
━━━━━━━☆☆━━━━━━━
▹ Answer
<em>Area = 9</em>
▹ Step-by-Step Explanation
A = b * h ÷ 2
A = 9 * 2 ÷ 2
A = 9
Hope this helps!
- CloutAnswers ❁
Brainliest is greatly appreciated!
━━━━━━━☆☆━━━━━━━
Answer: A) The total cost of 2 candies is $6.00.
Step-by-step explanation:
Hi, the question is incomplete, options are :
A) The total cost of 2 candies is $6.00. B) The total cost of 6 candies is $2.00. C) The total cost of 2 candies is $3.00. D) The total cost of 3 candies is $2.00.
So, to answer this question we have to analyze the function given:
f(2)=6
Since the input value x (number of candles) is 2, and the output (cost in dollars ) is $6, the correct option is :
A) The total cost of 2 candies is $6.00.
Answer:
60
Step-by-step explanation:
140 = 80 + z
z = 60