1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sp2606 [1]
3 years ago
11

I am honestly the worst at geometry and this is my last proof for my class could someone help me, I don't wanna fail this proof.

Mathematics
1 answer:
Phantasy [73]3 years ago
5 0
Why cant you ask your teacher thats what they are for

You might be interested in
Translate the following verbal expression into a algebraic expression Ten more than the absolute value of a number
Butoxors [25]

Answer:

x + 10

Step-by-step explanation:

X is used to represent a variable or any number. This letter can be changed if you'd like

6 0
3 years ago
Find mHK.<br> pls hurry and answer lol
Rashid [163]
It would be mark N? I think
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the perimeter of this shape? Use numbers only.
aniked [119]

Answer:

30 m

Step-by-step explanation:

You simply add the lengths of all the sides. 3 m is not needed for this.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Factor: Show all work<br> x^2-6x+9
yKpoI14uk [10]
HI THIS IS VERY HARD CAN U GIVE ME MORE TIME
4 0
4 years ago
Evaluate the expression a3 -b/c for a = 3, b = 2 and c = 4. write in simplest form
Scilla [17]
Hello There!

Write out your equation:
(a^3 - b)/c
Substitute the values in:
(3^3 - 2)/4
Simplify:
(27 - 2)/4
25/4
Solve:
It is 6.25.

Therefore, your answer is 6 1/4.

Hope This Helps You!
Good Luck :) 

- Hannah ❤

6 0
4 years ago
Other questions:
  • Graph Red beads cost $1 an ounce and gold beads cost $3 an ounce. Juanita wants to purchase a 12-ounce mixture of red and gold b
    10·2 answers
  • Greg bought 4 notebooks for $6.40.<br><br> What is the price, in dollars, of 1 notebook?
    14·2 answers
  • Oranges are sold in a supermarket at £1.42 per KG.
    11·1 answer
  • A local grocery store charges for oranges based on weight as shown in the graph below. Find the price (dollars per kilogram) of
    15·2 answers
  • Factor the expression.
    13·1 answer
  • Which of these best describes the Pythagorean theorem?
    15·1 answer
  • Solve for b.<br><br> −1/3b=9<br><br> What is the answer?
    5·2 answers
  • TIME REMAINING
    7·1 answer
  • Valerie, a member of the track team, runs 100 yards in 12 seconds. How fast is she moving in feet per minute?
    15·1 answer
  • To stay properly hydrated, a person should drink 32 fluid ounces of water for every 60 minutes of exercise. How much water shoul
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!