1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
abruzzese [7]
3 years ago
7

Use the Pythagorean theorem to find the distance on the coordinate plane. What is the distance between the two points?

Mathematics
2 answers:
Reptile [31]3 years ago
7 0

Answer:

d. \sqrt{58

Step-by-step explanation:

This is the answer because it is correct and that's why it is correct and don't ask any questions cause this is correct and ya.

olga55 [171]3 years ago
5 0

I hope this helps you

You might be interested in
A bakery offers a sale price of $3.30 for 3 muffins. What is the price per dozen?
hram777 [196]

Answer:

The price for 12 muffins is $10.00

5 0
3 years ago
How would i solve 5-8x<2+3 step by step
Sindrei [870]

Answer:

x<0

Step-by-step explanation:

4 0
1 year ago
Eric created a rectangular patio using 1 foot square paving stones,which are sold in batches by the dozen. The patio measures 7
Nuetrik [128]
I believe it is 56 because 7•8 is 56 and 1•56 is 56
6 0
3 years ago
What is the value of the expression 9+n/3-6 when n is 12?
Nina [5.8K]
-7 (9+12/3-6)=21/-3=-7
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for x x+14=5x-74​
vitfil [10]

Step-by-step explanation:

x - 5x = -74 - 14

-4x = -88

x = 22

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Fourteen and one eighth minus twelve and five ninths
    12·1 answer
  • -20 = -0.8k how do you solve this two-step equation
    10·2 answers
  • Ed intends to roll a six-sided number cube 100 times. What probability model can he use to predict whether or not each roll will
    11·2 answers
  • Laura has a job that pays $4,625 monthly. How much is
    12·1 answer
  • If a pack of M&amp;Ms contains 40 M&amp;Ms in class $1.20 what is the unit price
    6·1 answer
  • Determine the finance charge on an $8,000 loan with a monthly payment of $162.80 for 60 months
    14·2 answers
  • Ayuda!!<br> lo necesito antes del 17 de febrero jeje
    11·1 answer
  • Pls answer my question it is urgent
    12·1 answer
  • Just need help here pls
    7·1 answer
  • Your friend evaluates the power (-3)^2 is your friend correct ? explain
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!