1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
raketka [301]
3 years ago
8

I need help its not that hard please please please!

Mathematics
1 answer:
alina1380 [7]3 years ago
7 0
Your right, it's not that hard, sloop read your book!
You might be interested in
Find the length of each Arc. Do not round. Part 2. NO LINKS!! ​
Natali5045456 [20]

Answer:

10)  95π/6 ft

12)  39π/4 ft

Step-by-step explanation:

10) 2π * 19 * 150/360 = 95π/6 ft

12)  2π* 13 * (3π/4)/(2π) = 39π/4 ft

5 0
2 years ago
Select the sentence that explains the error in the given statement.
horsena [70]
The answer is two after closely examining your problem
4 0
3 years ago
I have 22 apples and my friend has 31 how many is they’re all together?
juin [17]
53 apples since 22 plus 31 = 53.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Good afternoon and god bless guys!! Does anyone knows the answer to this?
Nastasia [14]

Answer:

no

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Please Help will Give brainlist.
poizon [28]
Constant of proportionality is 4

equation: x/y = 4

explanation:
let's take 20 and 5 for example, if you divide 20 by 5, you will 4 of course. that's the proportionality for the first one. if you continue to divide x value by y value you will get 4. for the last two you would divide 28 by 4 and multiply 8 by 4.
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Jaime runs 2/3 of a mile in 1/6 of an hour. What is her unit rate, in miles per hour?
    8·2 answers
  • What would the proportion be for #20 and #21<br><br> Thx :)
    8·1 answer
  • What is (b) called ?
    11·2 answers
  • Write two expressions that represent 3/12
    8·1 answer
  • Apples cost $0.95 per pound. How much would 1.6 pounds of apples cost
    10·2 answers
  • a milha eh uma unidade usada para medir distancias. ela equivale a cerca de 1,6 quilometros. se cada carro percorrer 240 quilome
    5·1 answer
  • Smoe brought a bag of bird food that held 2 1/2 lbs. of food. He Fed Smoe Dog the same amount of food for each 12 days. How many
    12·1 answer
  • Factorise fully 18e^2f^3-12e^2f
    5·1 answer
  • Use graph to answer question
    13·1 answer
  • How do i multiply numbers with decimals like 2.41 x 12.2?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!