Answer:
its 373248
Step-by-step explanation:
I got this by 2squared 9 and 3squared 6
Unit price - price of one
0.95/5= 0.19p
hope this helps
Answer:
$0.25
Step-by-step explanation:
You can use systems of equations to solve this.
3a+2p = 1.25
5a+p = 1.5
Multiply the second equation by 2.
3a+2p = 1.25
10a+2p = 3
Subtract the bottom from the top
-7a= -1.75
Divide by -7
a= 0.25
Each apple is $0.25 (in this case, the peach also costs $0.25)
Answer:
Use water to clean yourself and than just wash your hands afterward lol
Step-by-step explanation:
There is a problem,in order to solve this u need a cordanite bride for them to go on.