1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MakcuM [25]
3 years ago
13

Find the quotient. Do not round. 55.328 ÷ 3.8 = PLZ HELP NOW!!

Mathematics
1 answer:
Igoryamba3 years ago
6 0
55.328 / 3.8 = 14.56
You might be interested in
gavin is making cranberry lemonade. he wants to make a total of 6 cups. he needs to use 3 times as much lemonade as cranberry ju
Inessa [10]

Answer:

3l= c

Step-by-step explanation:

as use 3 cup of cranberry juice, lemonade will be used 1 cup.

4 0
3 years ago
Find y. round to the nearest tenth
Debora [2.8K]

Answer:

x is 90 z is 60 and y is 30

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
By definition, empirical is equal to
mr Goodwill [35]
Its basically just the elements that makes up a compound element I believe
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve 5n-7p+3n=25p for n
Gnesinka [82]

Answer:

n=4p

Step-by-step explanation:

Isolate the variable by dividing each side by factors that don't contain the variable.

5 0
3 years ago
HELP!! 25 POINTS!! don’t mind this sentence ansjjsjsjsjdjejejejekekekekekdjd
Vesna [10]

points: (1, 4), (2, 8), (3, 12), and (4, 16)

Step-by-step explanation:

just follow the table and plot the points

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Which expression represents the number 12.3 rewritten in a+bi form?
    13·1 answer
  • A snack mix requires a total of 120 ounces of some corn cereal and some wheat cereal.
    5·1 answer
  • !!!!45 POINTS !!! PLEASE HELP
    14·2 answers
  • 4x+4 <br> jbujgbujbjkgubujgbn jbguhvnhghjf
    5·1 answer
  • I WILL GIVE YOU BRAINLIEST!!!!!
    5·1 answer
  • Solve for x. I really need help!!!!
    9·2 answers
  • a gallon of milk cost $0.82 in 1960.in 2015 ,it cost 0.03 more than 4 times the cost in 1960,how much did a gallon of milk cost
    5·1 answer
  • Travis paid $27.50 for 11 pounds of grapes how much would travis pay for 4 pounds of grapes
    9·1 answer
  • ASAP <br><br> Please show working out I will give out brainiest :)
    6·2 answers
  • Same directions as question #1<br><br> Sn = ( -1 )n + 1
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!