1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
guapka [62]
3 years ago
5

#23

Mathematics
2 answers:
Bad White [126]3 years ago
0 0
The answer is A.......
galina1969 [7]3 years ago
0 0
The answer is C
You might be interested in
Which of the following is an example of a proper fraction? A. 11⁄10 B. 15⁄2 C. 4⁄17 D. 6⁄6
Vera_Pavlovna [14]
The correct answer is c 4/17
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What's the area of a square with a radius of 16 root 2
omeli [17]
That's impossible to say. The radius of a square is meaningless.
7 0
3 years ago
How many enantiomeric pairs are possible for an aldohexose?<br> a.2<br> b.4<br> c.8<br> d.16?
seraphim [82]
Based on this question, one thing that we would seriously consider would be the fact of first, doing 2^4 first. By doing this, it would then give us our answer as 16. By us understanding this point of view, we would then consider that this would then be your answer. That would then include that there would then be 16 pairs of the "enantiomeric pairs", and that would then be the possible estimate.

<span>a.2
b.4
c.8
d.16</span>
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Click an item in the list or group of pictures at the bottom of the problem and, holding the button down, drag it into the corre
Scrat [10]

Answer:

4√(xy³)

Step-by-step explanation:

8√(x²y⁶)

The above expression can be simplified as follow:

8√(x²y⁶)

Recall:

m√a = a^1/m

Therefore,

8√(x²y⁶) = (x²y⁶)^1/8

Recall:

(aⁿ)^1/m = a^(n/m)

Therefore,

(x²y⁶)^1/8 = x^(2/8)•y^(6/8)

= x^1/4•y^3/4

= (xy³)^1/4

Recall :

a^1/m = m√a

Therefore,

(xy³)^1/4 = 4√(xy³)

Therefore,

8√(x²y⁶) = 4√(xy³)

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
The cost of 7 scarves is $43.75. What is the unit price?
Lisa [10]
The unit price is $6.25 because $43.75 divided by 7 is $6.25
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is 4 divided by 2,658
    15·2 answers
  • How many real roots does he function f(x)=x^2+8x-2 have?<br><br> A 0<br> B 1<br> C 2<br> D 72
    12·1 answer
  • Can anyone pls help me in this pls
    7·2 answers
  • Lewa's hiking backpack weighs 5 pounds less than 1/2 the weight of alani's hiking backpack write an expression to describe the w
    15·2 answers
  • Please help with 5 and 6
    14·2 answers
  • If you are traveling 80 mph how long will it take you to travel 80 miles?<br><br>30 POINTS!!
    6·2 answers
  • How to find the area of the shaded region?
    6·1 answer
  • How many more pieces of mail were handled by the United States Postal Service in 199519951995 than in 196519651965?
    5·1 answer
  • 206,690 subtracted by -232,500
    14·2 answers
  • What is the slope of the line?<br> y+3 = -4(2 + 7)
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!