1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kykrilka [37]
3 years ago
7

Please help me because I don't know the answer​

Mathematics
2 answers:
Arturiano [62]3 years ago
7 0

greater than or equal to 12.5ft would be your answer

galben [10]3 years ago
3 0

Answer:

D

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Hope someone can help me
Advocard [28]

Hi!

Let's find out how much he has to pay for each of the deals.

Deal 1

£1.75 per mile.

192 x 1.75 = 336

£336

Deal 2

15% off of £680

\frac{x}{680} \frac{15}{100}

680 x 15 = 10200

10200/100 = 102

680 - 102 = 578

£578

Deal 3

£90 per day - 1/10

90 x 7 = 630

1/10 of 630 = 63

630 - 63 = 567

£567

The cheapest deal would be Deal 1

Hope this helps! :)

-Peredhel

5 0
3 years ago
What is the unit rate for 0.75
kotykmax [81]

Answer:

The unit rate for 0.75 is Answer: 75%

Step-by-step explanation:

Because it is actually converting decimals to percentage.

5 0
3 years ago
I need help with this please
kobusy [5.1K]
10 now have a good one at the max
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the vertex.<br> f(x) = x2 + 3
Musya8 [376]

Answer:

(0,3)

Step-by-step explanation:

The parent function's vertex is at (0,0) and this function is being translated 3 units up, so the vertex is at (0,3)

4 0
2 years ago
2m - 16 + 5m +45 ( NEEDING BIG HELP ON UNIT :) )
MaRussiya [10]

Answer:

7m + 29

Step-by-step explanation:

You add 2m and 5m to get 7m

Then add -16  and 45 to get 29

4 0
3 years ago
Other questions:
  • LITTLE HELP PLEASE!!
    14·2 answers
  • For a high school hockey team, the possible results of a game are win (W) or lose (L).
    6·1 answer
  • The difference between three times a number and four more than two times the number
    15·1 answer
  • Please help me :) once again
    12·2 answers
  • What is the value of y if 5/25 = y/5?
    15·2 answers
  • In addition to rent, people who live in apartments often have to pay for what?
    10·2 answers
  • M: Mental
    13·2 answers
  • Answer all of these please
    14·2 answers
  • Find the values of x and y that satisfy both the equations <br>12x + 3y = 15 and 2x – 3y = 13.​
    11·1 answer
  • Ammaar put 4/7 of the money he earned raking leaves in the bank. He spent 1/3 of the money on a book.
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!