1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AnnZ [28]
3 years ago
6

A company makes chocolate candies in the shape of a solid sphere. Each piece of candy has a diameter of 6cm. If a box contains 2

0 pieces of candy, how much chocolate does the box contain
Mathematics
1 answer:
otez555 [7]3 years ago
3 0

Answer:

120 i think but u can research it

Step-by-step explanation:

You might be interested in
2. The table shows the amount
abruzzese [7]
I think the answer might be B
3 0
4 years ago
PLEASE HELP ME!!! 10 POINTS!!!
Svetach [21]

Answer:

A. Fun at the water park

Step-by-step explanation:

The definition of opportunity cost is "the loss of potential gain from other alternatives when one alternative is chosen" - oxford dictionary.

Since Hugo is giving up a fun day at the water park, that is what he is missing aka his opportunity cost

5 0
3 years ago
What is so yeah can anyone please help me 6(3×-5)=10
katrin2010 [14]
20/9 is the answer that I got
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need a quick answer , someone please help
devlian [24]
Measurement a is 45
measurement b is 135
4 0
3 years ago
Which is eWhich is equivalent to 3 square root of 125quivalent to ?
Mkey [24]

Answer:

15\sqrt{5}

Step-by-step explanation:

3\sqrt{125}=3\sqrt{25*5}\\ =3\sqrt{25}*\sqrt{5}\\ =3*5*\sqrt{5}\\ =15\sqrt{5}

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the probability of rolling an even number when rolling a 6-sided die? A) 3 B) 1 2 C) 1 3 D) 1 4
    11·1 answer
  • Use rounding or compatible numbers to estimate each product or quotient.
    15·1 answer
  • What is a polynomial​
    14·2 answers
  • If 3 cookies cost $2:35.How much is the cost of 1 cookie?How much is the cost of 4 cookies?
    13·2 answers
  • 75/360 in simplest form​
    9·1 answer
  • Tanya purchases gifts for two friends The first is a purse for $19.99, and the second is pair of shoot. Her total is $45.67 befo
    9·1 answer
  • Help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    11·1 answer
  • Please answer both questions! I know that there are answers in the boxes but I’m not sure if they are correct.
    11·1 answer
  • Unit rate for $67.92 for 4 gallons
    12·1 answer
  • Insert the missing number<br> 37 16 35
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!