Answer:
(1, 1)
Step-by-step explanation:
Multiply x and y by 0.25 to find the new coordinates after dilation
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Answer:
0.06 Cent
Step-by-step explanation:
Per Pound= Every one
so 1.20 divided by 20
= 0.06
So the price per pound of beans is 0.06 Cent
statements:
1.) E is midpoint of TP
2) TP bisects MR
reasons:
1.)given
2) MT is congruent to PR (I think)
I might be wrong though so dont count on it being right. I hope I helped. ime not that good at math. I m not BAD but yea
Answer:
0
Step-by-step explanation:
f(x) = y = 0
so, f(x) = 0
--