1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vivado [14]
3 years ago
12

Landscaping company planted 176 tress in 8 equal rows in the new park. Jow many tress did the company plant in each row

Mathematics
1 answer:
Lynna [10]3 years ago
5 0
22 plants in each row
You might be interested in
How many miligrams are equal to 0.5 grams
Serga [27]

Answer:

500 Milligrams

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A box of 3 picture hangers sells for $2.22. What is the unit rate
Anestetic [448]

Answer:

0.74 cents each unit piece

Step-by-step explanation:

2.22 ÷ 3 = 0.74

7 0
3 years ago
3(4a + 2) = 2(a - 2)?
Likurg_2 [28]

Answer:

A= -1

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Describe a real world situation that can be represented by the quotient negative 85 divided by 15?
Aleks04 [339]
Mark owes sally 85.00$ he finds 14 friends to help him pay her back. How much does each friend need to pay? (This includes mark)
5 0
3 years ago
Can anyone pleasse help me this is due tmorrow please i beg
Elis [28]

Answer:

What is the question

Step-by-step explanation:

idk the question so, idk the answer

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Can the sum of two mixed numbers be equal to 2
    11·2 answers
  • Rueben has some photographs printed. The cost is £1.50 for postage and 15p for each print. The total cost for Rueben is £3.90. H
    10·1 answer
  • There are 15 students in the school band if they each raise the same amount which inequality describes the amount each person mu
    6·1 answer
  • How do I place numbers on a Coordinate plans
    15·1 answer
  • Which of the following conditions are sufficient to show that the two polygons are congruent?
    6·1 answer
  • What is the answer to this? i can’t figure it out.
    7·1 answer
  • A savings account increases from $200 to $210 what is the percent increase of the savings in the account.
    11·1 answer
  • Please help asap!!!!!!
    12·2 answers
  • Help with number 7 picture above
    15·1 answer
  • how many tickets must be purchased in order for the total cost at carnival M and carnival P to be the same?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!