1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
anastassius [24]
3 years ago
14

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Mathematics
1 answer:
MAXImum [283]3 years ago
8 0

Answer:

ohk interesting! indeed

You might be interested in
SOMEONE PLEASE HELP ME WITH MY HOMEWORK ILL DO ANYTHING FOR HELP BUT JUST PLEASE HELP ME
PilotLPTM [1.2K]

Answer:

6

Step-by-step explanation

divide 48/6=6

divide 90/15=6

divide 102/17=6

7 0
2 years ago
Given the dilation rule Do,1/3 (, y)
bearhunter [10]

Answer:

D: (0,3)

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
What is the slope of the graph? (Example: 2/3,-4,-2/9)
Vladimir79 [104]
1/2 ; you must look at rise over run. It goes up by one, runs over 2. 1/2 is a half
3 0
3 years ago
the figure below are squares. Find an expression for the area of each shaded region. Write your answer in standard form.
zheka24 [161]
(X+3)^2 -(X)^2
(X^2+6x+9) - X^2
6x+9

6 0
3 years ago
Is 9/16 closest to 0, 1/2, 1, or 9
REY [17]

Answer:

1/2

Step-by-step explanation:

9/16 is equal to 0.5625 . The closest number to this is 0.5 which is the same as 1/2

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Solve this system of equations.<br><br> x + y = -3<br><br> x - y = 1
    7·2 answers
  • I really need help with this question in math so if anyone could please answer correctly that would be great
    5·1 answer
  • Jason spent $20.00 for school lunches. If each lunch of $2.50, how many lunches did he buy?
    5·2 answers
  • (x+10)2 what is the answer
    13·2 answers
  • Find the discrimanant and the number of real roots for this equation 9x^2+12x+4=0
    5·1 answer
  • The cost of 3 scarves is $72.75. What is the unit price?
    15·1 answer
  • Please tell me how and work!!!
    10·2 answers
  • X+ y +z = 37
    9·1 answer
  • HELP meeeeeeeeee pwease :'(<br><br> BRAINLIEST
    11·2 answers
  • Stephan is having a fundraising and decides to sell some candy. He bought the box for $20, and
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!