Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
I believe its additive Inverse Property
Answer:
The answer is 4
Step-by-step explanation:
You just divide 80 by 15.
Answer:
Step-by-step explanation:
<u>The most repeated value is:</u>
There are 4 of them.
Correct choice is A