Answer:
24 for 2.99
Step-by-step explanation:
2.99/24 = $0.1245 per ounce
4.99/36 = $0.1386 per ounce
So the 36 cost more per ounce.
Answer:
21x^2 - 23x - 20 = 0
Step-by-step explanation:
Answer:48
Step-by-step explanation:
Answer:
MAG ARAR KA BōBõ
Step-by-step explanation:
MAG ARAR KA BōBõ
Step-by-step explanation:
Kindly find attached a screenshot of the price list of some cars from motor 1 .com since you did not provide any in the question, and let us assume it is the same as what is available at a dealership near you.
From the list, since you don't have enough money in your account to buy a car, I will say you should get a 2017 Nissan Versa for $11,990
and 25% of $11,990 is
(25/100)* 11,990
0.25* 11,990
$2997.5
So you can make a down payment of $2997.5
and pay the remainder of $8992.5 later