1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tresset_1 [31]
3 years ago
8

I need help with this one

Mathematics
1 answer:
Andreyy893 years ago
3 0
= 7√(2x) + 2x
or
= 2x  +  7√(2x)

answer is A.  2x  +  7√(2x)
You might be interested in
A package of 3 pairs of insulated socks costs ​$16.47. What is the unit price of the pairs of socks​?
postnew [5]
I think that is $5/49
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ASAP!! WILL GIVE BRAINLIEST
AleksAgata [21]
I believe that it is D, so sorry if it's wrong, I haven't done this in a while.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
How much interest is earned on $2,700 in one year if it is invested at 3%?
Ber [7]
3% of $2,700

Multiply 2,700 times 0.03.

(2,700)(0.03) = 81

$81.00 interest is earned on $2,700 a year if it is invested at 3%.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 3.4% of 975? please help thanks!
OLEGan [10]
You are multiplying 975 by 0.034
33.15
4 0
3 years ago
There are less than 200 apples in a box. It is known that 2,3,4,5, and 6 kids can share these apples evenly. How many apples can
bekas [8.4K]

Answer:

60/120/180

Step-by-step explanation:

Either of these would work because it must be an even number divisible by 2.

It must end in a zero : divisible by 5 but even.

It must be a multiple of 30 as 3 only goes into 10s at 30. And that takes care of the 6 too.

But 4 doesn't go into 30, so 60?….

Yes, 60 is divisible between 2, 3, 4, 5 and 6

But the question does not limit your answer to one solution.

I hope this helps! :)

8 0
3 years ago
Other questions:
  • A map scale is 1 in.:50 mi.Two cities are 450 miles apart.How far apart are the cities on the map.
    6·1 answer
  • For cleaning the attic Jasmine was given $10.15. Now she has $23.43. How much money did she have before?
    6·2 answers
  • You spin the spinner shown below once. The spinner has 4 equal sectors colored pink, purple, blue and green. What is p ( not pur
    15·1 answer
  • Suppose you take an 80 question mc test with 5 choices if 60% is passing, what are your chances of passing
    12·1 answer
  • Monica earned twice as much as Samuel mowing lawn Monica earned $56. Write an equation to find,s, the amount of money Samuel ear
    11·1 answer
  • Which system of equations is represented by the matrix below?
    6·1 answer
  • (81m^6) 1/2 (Shift +6)
    14·1 answer
  • What is the area of LMN
    8·2 answers
  • 12x-5y= -20<br><br> y=x+4<br><br> x=<br><br> y=
    11·1 answer
  • What is the unit rate in 187pounds of food for 1447.38
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!