1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
USPshnik [31]
3 years ago
10

Sarah is twice as old as her youngest brother. If the difference Between their ages is 15 years. How old is the youngest brother

Mathematics
1 answer:
Leto [7]3 years ago
6 0
I'm not to sure but i think it's 15. this question is worded weirdly
You might be interested in
A school band has 64 members. The band marches in the shape of a rectangle.
Bingel [31]

Answer:

whats the question tho

Step-by-step explanation:

3 0
4 years ago
Read 2 more answers
What line represents the relationship between r and s in the table
makkiz [27]
Holdonnnnnnnnnnnnnnnn
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Average age of scouts at scout jamboree?
Olegator [25]
Scout jamboree is an event every four years where boys scouts from different areas are enjoined in a camp for a number of days to bond and to develop skills through activities mentally, physically and most importantly, socially. Historically, in<span>n 1949, the average age of  scouts who were joining the camp was 14.6 years. while it ramped up to 17.35 years old when it reached in 2016.</span>
4 0
3 years ago
A)Jodis car used 12 gallons of gas to travel 456 miles. how many miles did her car travel per gallon of gas? show your work.
Tresset [83]

a) Jodi's car traveled 38 miles per gallon of gas. We know this because by dividng the amount of miles traveled by number of gallons Jodi has in her car we can find how many miles she travels per gallon of gas.

So our equation would be 456 / 12 = 38


b) The cost per gallon of gas was $3.74. We can find this answer by dividing how much she paid ($44.88) by how many gallons she bought (12).

So our equation would be 44.88 / 12 = 3.74

7 0
3 years ago
PLS HURRY!!
avanturin [10]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The only equation that follows what it says.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • In how many ways can I distribute $6$ identical cookies and $6$ identical candies to $4$ children, if each child must receive ex
    8·1 answer
  • Point A is on a number line halfway between −17 and 5. Point B is halfway between point A and 0. What integer does the point B r
    7·1 answer
  • Sara bought a 24-ounce can of tomato sauce for $6. What is the unit price per ounce
    8·1 answer
  • I'm learning about Equation practice with angles. Can some please help? The most detailed answer gets brainliest! :)
    7·1 answer
  • Lynne bought a bag of grapefruit,1 5/8 pound of apples and 2 3/16 pounds of bananas.The total weight of her purchases was 7 1/2
    10·1 answer
  • A piano costs $1000. It is on sale
    8·1 answer
  • Can I get step by step help on numbers 52,54,60, and 64 please
    8·1 answer
  • If f2 + square root of 3 is a polynomial root, name another root of the polynomial, and explain how you
    5·1 answer
  • 5x² - 4x + 7 - (2x² - 2x - 3)<br> resolver paso a paso <br> xfas
    7·1 answer
  • 1) An indoor staircase has a 12 inch vertical rise per step to get to the second floor of the house. If the angle of elevation i
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!