1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Iteru [2.4K]
3 years ago
5

12.4 x -1.35 A. 1.674 B. -16.74 C. -1.674 D. 16.74

Mathematics
1 answer:
Rashid [163]3 years ago
8 0

Answer:

i think its a.... carrot

You might be interested in
Makato and his friends rolled two fair number cubes 500 times and recorded the sum of the numbers shown on the cubes each time.
denpristay [2]

Answer:

2:12

Step-by-step explanation:

6 and 4 = 10

5 and 5 = 10

8 0
3 years ago
Find the area of this triangle
Dahasolnce [82]
A. 48 is the answer because 8x6
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A local reader’s club has a set of 12 hardback books, a set of 18 paperbacks, and a set of 36 magazines. Each set can be divided
densk [106]
The answer is 6 members
4 0
3 years ago
The sum of two numbers is 49 and the difference is 25 . What are the numbers?
OLEGan [10]

Answer:

x = 37 y = 12

Step-by-step explanation:

Let x be one number

Let y = other number

x+y = 49

x-y = 25

Add the equations together

x+y = 49

x-y = 25

---------------

2x = 74

Divide by 2

2x/2 = 74/2

x =37

x+y = 49

37+y = 49

Subtract 37 from each side

37+y-37 = 49-37

y = 12

4 0
3 years ago
The box plot shows the number of songs downloaded at a music site on a given day.
kipiarov [429]

Answer:

what is the question and the choices and ill answer this

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • N2+7n+15=5. What's the answer
    12·2 answers
  • The price of an item has been reduced by 40 %. The original price was $82 .
    7·2 answers
  • What is x ?<br> what is y ?
    13·1 answer
  • The distance betwen points A = 1 + 1i and B = a + b is 5. Find the point B for each value provided below.
    9·1 answer
  • Help I don’t know how to do this
    6·1 answer
  • Please select all that apply
    14·1 answer
  • A 7-meter roll of red ribbon costs $2.52. What is the unit price
    13·2 answers
  • PLEASEE HELP IM BEGGING YOU
    11·2 answers
  • Can someone please Helppp
    6·1 answer
  • * PLEASE HELP *
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!