1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Artemon [7]
3 years ago
6

Help me please thank you.

Mathematics
1 answer:
OLga [1]3 years ago
8 0

<u>Top row - Left Row :</u>

Order : Left to Right

{11.7 - below(negative)} , {11.6 - below(negative)} , {12 - exactly filled} , {12.2 - above(positive)}

<u>Middle Row </u>:

Order : Left to Right

{11.1 - below(negative)} , {11.2 - below(negative)} , {11.9 - below(negative)} , {12.5 - above(positive)}

<u>Right Row </u>:

Order : Left to Right

{12 - exactly filled} , {11.4 - below(negative)} , {11.5 - below(negative)} , {10.8 - below(negative)}

You might be interested in
Your friend Jamie rolled a number cube and got the number 5. in his next turn he says he won’t be able to roll another 5 because
konstantin123 [22]
No, the probability of getting a 5 is 1/6, but you could roll any number of fives in a row. It is just as likely to get rolled the second time as it was the first.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
11. Sharon pays $98.75 for twenty-five
trasher [3.6K]

Answer:

$3.95

98.75 divided by 25

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
10/2x5 using order of operations
Jlenok [28]

Answer:

25

Step-by-step explanation:

10 / 2 = 5 x 5 = 25

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
1. One week Carlos bought 3 bags of Tabitha Tidbits and 4 bags of Figaro Flakes for $43.00. The next week he bought 3 bags of Ta
d1i1m1o1n [39]
Tabitha Tidbits costs $7 per bag, and Figaro Flakes is $5.50 per bag.
You need to set up a system of equations. Use "x" for Tabitha Tidbits and "y" for Figaro Flakes, and let the total cost of each trip equal c. Using the equation ax+by=c, substitute the cost of each trip in for c, and the number of bags for each food for a and b respectively. The two equations will be:
3x+4y=43
3x+6y=54
Isolate x in the first equation and you will get:
x=(43-4y)/3
Substitute the above equation for x into the other equation:
3*((43-4y)/3)+6y=54
Isolate y in this equation, and you will get 11/2, which is 5.5
So the cost of one bag of Figaro Flakes is $5.50
Now substitute this into the equation where you isolated x:
(43-4(5.5))/3
You will get x=7, so a bag of Tabitha Tidbits is $7
3 0
3 years ago
Divide: 8 ÷ 1/2<br> What question should you ask to get started?<br><br> What is the quotient?
o-na [289]

Answer:

16

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Can someone help me I’m so confuse on this question help me
    9·2 answers
  • Solve for x : 7x-8a = 3x+24a
    10·1 answer
  • What is three over two x plus three equal to zero
    6·2 answers
  • Help! Look at the photo provided!
    11·1 answer
  • Use the graph to determine the following.
    15·1 answer
  • Find the value of x.<br><br>• 5<br>• 20<br>• 40<br>• 45​
    8·1 answer
  • The jogging track is 5/9 of a mile long. If Ashley jogged around it four times how far did she run
    10·1 answer
  • Find all real solutions and show work: <br> 2x^3-3x^2+18x-27=0
    6·1 answer
  • If 5x= -35,then find the value of -28+4x
    13·2 answers
  • Given 2 points, write the equation of a line in point-slope form, then convert to slope-interceptform.4) (3, 6) and (8, 6)
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!