1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LekaFEV [45]
3 years ago
5

(450) + (77) + 2395 =

Mathematics
1 answer:
Sergio039 [100]3 years ago
6 0

Answer:

2922

Step-by-step explanation:

450 + 77 + 2395=

450 + 77= 527

527 + 2395=2922

Hope this helped!!

You might be interested in
Make r the subject of the formula <br><br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=v%20%3D%20mg%20%5Csqrt%7B%281%20-%20r%20%7B%7D%5E%7B
serg [7]

\huge\underline{\purple{\bold{your \: answer \: is \: in \: attachment}}}

4 0
2 years ago
What is four points fewer than the bulls scored write in a algebraic expression
Elena-2011 [213]
B - 4   where B is the variable representing the Bulls score
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve please ...... thx
kati45 [8]
The answer   to   the   questions   is   2.359
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me with this please?​
Vladimir79 [104]
With what? Don’t see anything
6 0
3 years ago
Determine whether each pair of ratios are equivalent. Explain (3/5),(9/15)
Lyrx [107]
Multiple both ratios by a least common denominator 
the least common denominator for both is 15
multiply the first ratio by 3/3
9/15=9/15 
both are equal because when multiplying by the least common denominator you get the same answer
6 0
3 years ago
Other questions:
  • A manufacturing plant, which produces CDs, has monthly overhead costs of $6000. Each disk costs 18 cents to produce and sells fo
    5·1 answer
  • Find the solution of 5b-13=22 if the replacement set is {5,6,7,8,9}.
    13·1 answer
  • a table was sold at 20%loss but had it sold for RS 160 more these would have been a profit 20%. find cp​
    15·1 answer
  • Consider the following three statements:
    13·1 answer
  • Given cube inscribed in sphere with edges √243 cm. Find the volume of sphere
    13·1 answer
  • I need a subtracting word problem please
    6·2 answers
  • A 7 pound bag of dog food costs $21 What is the unit price of the dog food?
    8·2 answers
  •   In a survey of 2,200 people who owned a certain type of​ car, 440 said they would buy that type of car again. What percent of
    13·1 answer
  • Can someone please help with this i don’t know that answer and I want to pass
    5·1 answer
  • 3. What is the range of the quadratic function shown on the graph below?<br> ده ستA:
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!