1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nat2105 [25]
3 years ago
7

Keisha's reading a 325 page book at a rate of 25 pages per day. Use a point slope equation to determine whether she will finish

reading the book in 10 days
Mathematics
1 answer:
garik1379 [7]3 years ago
4 0
No because 325 divided by 25 is 13 so she is not going to finish in time it will take her 13 days

You might be interested in
What is the solution to the equation? r/7.1=4.2
sweet [91]

Answer: x=3.4

Step-by-step explanation:

0.5x + 4.2 = 5.9 \\ 0.5x = 5.9 - 4.2 \\ 0.5x = 1.7 \\ x = 1.7 \div 0.5 \\

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
1.5.4 test A P E X algebra 2
____ [38]

sorry to my answer ineed a point and i ask a question sory and thnks:(

3 0
2 years ago
What is Blaine's driving rate in miles per hour
Delvig [45]

Sorry, but I don't see any information for me to use to answer that question.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can someone answer this it's in the pictures
erastova [34]

Answer:

go to mathaway.com

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
I am confused with big numbers with add
mixas84 [53]
The answer to all those numbers is 1329.95 with all those parts? do u want b and c answered too
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Tom has a cube a rectangle prism and a triangular prism. Which of these shapes have more than 6 vertical?
    14·1 answer
  • Solve to three significant digits 123= 500e ^ -0.12x
    5·1 answer
  • Is the ordered pair (-2, 9) a solution of the equation y = x – 7?
    15·2 answers
  • HELP i need the answers to these! explain if possible:)
    15·1 answer
  • A house sold for 350,000. The real estate agent makes a 5.5% commission. How much did he/she make from the sale
    8·1 answer
  • Solve the system using elimination. 3x – y = 28 3x + y = 14
    15·2 answers
  • What is the unit rate for $290 for 18
    6·1 answer
  • Pls answer fast. sydni's....
    14·2 answers
  • Laura has 3.85 pounds of bananas. She goes to the store to buy 2.75 more pounds of bananas to make banana bread. Each loaf requi
    7·2 answers
  • How to work rates and proportions
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!