Answer:
the answer is three(3)..use calculator
There are 4 feet in 48 inches, so your answer should just be 4 feet per hour.
Answer: the answer is c) $.45
Step-by-step explanation: to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45
The answer is 45.65
45 + 6.5 = 45.065
45 divided by 6.5 over a hundred = 45 + 0.065
Thats how you get 45.65