The answers are A,B, and E. Hope this helps. :)
Answer:
3.438
Step-by-step explanation:
5.73 × 0.6 = 3.438
Answer:
Step-by-step explanation:
you ate 3
you paid $9.45 for the 3
to find the cost of the whole pizza you need to know how much each slice costs so
9.45 / 3 = $3.15 a slice
so each slice is $3.15 and there are 8 slices and you need to know how much they cost altogether so
3.15 * 8 = $25.20
Answer:
256 m and 3840 m²
Step-by-step explanation:
The 3 part of the ratio represents 48 m , then
48m ÷ 3 = 16 m ← value of 1 part of the ratio, so
5 parts = 5 × 16 m = 80 m
Then breadth = 48 m and length = 80 m
perimeter = 2l + 2b = 2(80) + 2(48) = 160 + 96 = 256 m
area = lb = 80 × 48 = 3840 m²