1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ivolga24 [154]
3 years ago
13

The table shows values for points on the graph of a linear function.

Mathematics
1 answer:
Anna [14]3 years ago
8 0
(x2-x1)/(y2-y1)

(1+2)/(1-13)


3/-12


the slope of the graph is -1/4
You might be interested in
PLEASE ANSWER FAST
Lina20 [59]
The square root of 16 is 4
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A container holds 8 gallons of water. If 4/5 of a gallon is added to the container each hour, how many hours would it take to fi
son4ous [18]
1 hour = 4/5 gallon
8 gallon ÷ 4/5
= 8/1 × 5/4
= 40/4
= 10

the answer is A
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP
Veseljchak [2.6K]

Answer:

Step-by-step explanation:

intersection = { } no common elements.

union = { b,d,f,a,c,k}

6 0
2 years ago
6. Dina is moving and he is going to rent a moving van. She will need it for one day. The cost of renting the van $145 for the d
Marat540 [252]

Answer:

403.75

Step-by-step explanation:

we can write the following equation

.75m+145=price

we just need to plug in 345 for m

.75*345+145=price

put this into a calculator and get 403.75

6 0
3 years ago
What’s the answer? I need to know this so I can finish my homework FAST!!!!
soldi70 [24.7K]

Answer:


Step-by-step explanation:

he has $16.20 because the amount of cans times the amount of monney per pound equils the answer which means he can buy 2 batterys.

4 0
3 years ago
Other questions:
  • 3.56 gallons of milk is sold for $12.12. If you have $22.13 in your wallet. How many
    13·1 answer
  • Which number is prime 70 49 31 85
    5·1 answer
  • An acute triangle has two sides measuring 8 cm and 10 cm. What is the best representation of the possible range of values for th
    10·2 answers
  • the cost of a pen is 3 times the cost of a pencil and cost of a notebooks is four times that of a pen. If the cost of 6 pencils,
    6·2 answers
  • 1 1/2 x 12 = ____+ ____ = ______
    8·2 answers
  • Juanita is making bread. She
    9·1 answer
  • Round to the nearest whole dollar: $9.49
    9·1 answer
  • What is the absolute value of 3 squared?<br> NO LINKS I NEED THE ANSWER QUICK PLEASE IF YOU CAN
    14·1 answer
  • Someone please help ??? :,(
    15·2 answers
  • SOMEONE PLZ HELP! THIS IS DUE VERY SOON!
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!