Answer:21
Step-by-step explanation:
<span>Divide $380 by 20 and then multiply the result by 7. Its really not hard I promise I basically just gave you the answer</span>
Answer:
I think true but can u translate to english so I could understand
You can calculate it by divided but most of the people get confused about is it gonna be 12/1.46 or 1.46/12. The correct is 1.46/12 because take the money divided all 12 to get a unit price if you take 12/1.46 which mean divided all ounce can to money and that makes nonsense.
So 1.46/12 = $0.12 for each ounce can
Hope this help!
If the question is supposed to be

Now multiply both sides by 3 to get 3(-21)=-63=e