Answer:
15 pizzas
Step-by-step explanation:
1 pizza serves 4 students
60 students divided by 4 students (which is 1 pizza)
60/4=15
Answer: i believe the correct formula is A
Step-by-step explanation:
Answer: Light bulbs.
Step-by-step explanation:
Paint Brushes: 29.82 ÷ 14 = $2.13 per brush.
Drywall Screws : 31.84 ÷ 16 = $1.99 per anchor screw.
Light Bulbs: 27.15 ÷ 12 = $2.26 per light bulb.
Sandpaper: 36.54 ÷ 18 = $2.06 per piece of sandpaper.
Answer: Rotation
Step-by-step explanation: can't be translation its tilted cant be reflection because of the tilt also cant be dilation because its the same size {hope this help's :{
Answer:
Step-by-step explanation:
when you lay down and close your eyes