Answer:
$0.25
Step-by-step explanation:
Divide the cost by the amount.

Therefore, the cost of each chocolate bar is $0.25.
Answer:
?
Step-by-step explanation:
You need to know how much how much he makes per hour.
(2000 - 23.75) / 8 =
1976.25 / 8 =
247.03 per employee <==
Answer:
12 and 4
Step-by-step explanation:
12 × 4 = 48
12 ÷4 = 3
............