Well lets say M=Melvin's weight and B=two boys the ratio would be M:B or
M to B. If it was the ratio of the two boys to Melvin's weight it would be B:M or B to M. Hope that helped!!☺
Answer:
50 pounds for $14.29 is the better option.
Step-by-step explanation:
$5.79÷20=$0.2895 per pound
$14.29÷50=$0.2858 per pound
$0.2895-$0.2858=$0.0037 saved per pound.
14.23 is your answer!!!!!!!
Answer:
The answer is A. (or the first one)
Step-by-step explanation:
It's not D because the median is 46. It is not B or C either because the IQR is 35 and the OQR is 53.5 and A is the only one that has that. Hope it helped :)