Answer:
He has food for 9 days.
Hence, yes he has enough dog food to last one week.
Step-by-step explanation:
You need to figure out how many square feet one paint can will be able to paint, then take the 24 square feet and divide it by the how much the paint can can paint, then you’ll have how many paint cans you need
Answer:
not a function - it does not pass the vertical line test.
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
20.70/90= 0.23 per foot
30*.23= 6.90
It'll cost $6.90 for 30 more feet.
Answer:
erm
Step-by-step explanation:
(8,8000)