1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Korolek [52]
3 years ago
15

Find the quotient 7.980 divided by 0.19

Mathematics
1 answer:
Advocard [28]3 years ago
5 0
The answer 7980 divided by .19 =/is 42.  
You might be interested in
Can someone please answer?
Whitepunk [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

another way to express 52+24 is 4(13+6)

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
HELP!!!!!plz!!!!!!ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ugo [173]
Is it not 2? or half?
8 0
3 years ago
What is the definition of COEFFICIENT?
Lady_Fox [76]
Either the 4th answer or 1st one
5 0
3 years ago
5 less than half a number, x<br><br> please help i will give you the brainliest answer
Karo-lina-s [1.5K]

Answer: 1/2x -5

Step-by-step explanation:

Half of x , less 5. (5 less just means subtract)

5 0
3 years ago
Evaluate 3/7r + 5/8s when r= 14 and s= 8
jasenka [17]

Answer:

11

Step-by-step explanation:

Step 1:

3/7r+5/8s

Step 2:

So u multiply 3/7 by 14

3/7 x 14= 42/7= 6

Step 2.5:

Now u multiply 5/8 by 8

5/8 x 8= 40/8= 5

Step 3:

<u><em>6+5=11</em></u>

6 0
3 years ago
Other questions:
  • What time will Jesus come back to the Earth? Why? May you please provide the Year, date, time of day(hours and minutes). You can
    10·1 answer
  • Help this is hard<br><br><br>i dont understand it​
    10·1 answer
  • How to right a radical in exponential form
    14·1 answer
  • Name three solutions of x &gt; 10.5
    9·1 answer
  • I don’t know the answer
    10·1 answer
  • I am the worst at math so if I could get a simple explanation it would be great
    6·2 answers
  • Triangle B is the Pre-Image. Write the letters in order for the following clues. 1) Which image is a 180⁰ rotation and a transla
    12·1 answer
  • How does the value of the digit 2 in 2000 compare with the value of the digit 2 in 200
    6·1 answer
  • 25for 14.00 find unit price
    9·1 answer
  • 3 pounds of apples cost $8.37 how much each pound
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!