1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Crazy boy [7]
3 years ago
15

A dozen eggs cost $1.19. about how much does one egg cost?

Mathematics
1 answer:
Alex777 [14]3 years ago
3 0
They'll be .09 cents
You might be interested in
Arrange the following in ascending order: 0.1 , 0.36 , 4 and 0.72​
zysi [14]

Answer:

0.1, 0.36, 0.72, 4

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Triangle JKL is dilated by a scale factor of 5 to form triangle J'K'L'. Side K'L'
nikdorinn [45]
13, I believe? Sorry if you get it wrong
8 0
2 years ago
This is old work i forget how to do it
dexar [7]

Answer:

1.101, 1.001, and 0.113

Step-by-step explanation:

the first on is the highest

plz leave a like and brainlest!! i need 10 to ask a quistion!!!

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can you help me please ​
ikadub [295]
I think the second one but I’m not sure
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
We can use division to solve real-life problems, such as: We can use division to solve real-life problems, such as:
Komok [63]

Answer:

we can use division to solve real life problem such as: how much candy each of 5 students will receive if 20 candy are shared equally

Step-by-step explanation:

cause 20/5 = 4

7 0
1 year ago
Other questions:
  • Please help me solve this
    12·1 answer
  • Valerie used the time-to-pay-off formula to calculate how many payments it
    9·1 answer
  • Sage and Tom started the month with the same number of talk minutes on their cell phones. Sage talked for 7 minutes with her dad
    10·1 answer
  • THIRTY POINTS ASAP!!!! when a number is multiplied by 6 the result is 3. find the number
    5·1 answer
  • An athlete ran a sprint of 100 ft in 3.1 s. At what speed was the athlete running in miles per hour? Round to the nearest mile p
    14·1 answer
  • Which of the following best describes the parallelograms shown below?​
    10·1 answer
  • How many triangles are inside a heptagon?<br><br> 3<br> 5<br> 2<br> 4
    5·2 answers
  • ANYONE WHO ANSWERS FIRST WILL GET BRAINLIEST WITHOUT HAVING TO DO ANYTHING I'M A NICE PERSON.
    8·1 answer
  • The hypotenuse of an isosceles right triangle is centimeters longer than either of its legs. Find the exact length of each side.
    12·1 answer
  • Why is math important in ur own words?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!