1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nikitich [7]
2 years ago
13

I don't know how n/13=4, n=52 is

Mathematics
1 answer:
prisoha [69]2 years ago
5 0
N/13 = 4
n = 4*13
n = 52
You might be interested in
Convert 5.4 ⋅ 103 to standard form.
Darya [45]
5.4 * 10³ = 5,400  .
_____________________________
4 0
3 years ago
3 pounds of steak costs $21. What is the unit rate for the steak
Katyanochek1 [597]
$21 for 3 pounds of steak the rate would be 7 because 21/3= 7
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write a number sentence that tells what the model represents
atroni [7]
Well it depends on what the model is but if it's an IRA or whatever so if you make your own model that's easy
8 0
3 years ago
Which is the best estimate for the mass of a pair of eyeglasses? A. 25 grams B. 250 grams C. 25 kilograms D. 250 kilograms
Yuliya22 [10]
About A. 25 grams because glasses are really not heavy at all and the other options are way too illogical.
Hope this helps!
4 0
3 years ago
PLEASE HELP!
Radda [10]

Answer:

Answer: 67.97%

Step-by-step explanation: BEWARE: THE ANSWER IS NOT 39.56%.

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Julia spent $54 on a book the cost of the book was $20 less than twice what she spent on a backpack how much did the backpack co
    9·1 answer
  • Please help picture shown !!!!!!
    10·1 answer
  • What is 29−−√ ?Place a dot on the number line at the best approximation. a number line that goes from 2 to 6 with 11 segments ea
    7·1 answer
  • greta collects the number of miles run each week from random sample of female marathon runners. her data are shown below. she ma
    5·1 answer
  • I'd appreciate it if you were to help me! (20 pts)
    11·1 answer
  • 7.
    8·1 answer
  • Round 562 to the nearest ten
    15·2 answers
  • The price of a gallon of milk, rounded to the nearest dollar, is $4.00. Between what two amounts could the actual price be?
    9·2 answers
  • Parallel Lines Practice NO LINKS PLEASE and please explain this for me so i can understand
    12·2 answers
  • At the amusement park there were t-shirts for sale for $18.95 each. James bought 4 of them. About how much did he spend? GIVING
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!