J time sixteen equals thirty five.
None? Idk if that is the correct answer or not because I don’t feel like doing it
Hi!
We need to find the cost per ounce.
2.10/16 = 0.13125
It costs 0.13125 per ounce.
Now find the cost of 12 ounces.
12 * 0.13125 = $1.58
The answer is $1.58
Hope this helps! :)
-Peredhel
Answer:
B
Step-by-step explanation:
got it right on EGDE 2020