Theo's mom brought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
1 answer:
$4/8 juice boxes= $0.50 per juice box
Final answer: $0.50 per joice box
You might be interested in
This is a definition and an example of it
Midpoint = ( x1 + x2)/2, (y1+ y2)/2
Midpoint = (10 +6)/2, (6+10)/2
Midpoint = (8,8)
The answer to -16^-3/4 is -8
Answer:
A: -4 <-1
B: -2 < -1
C: 2> -5
D:2> -1
negative
Step-by-step explanation:
i did the assignment mark as brainliest?
The perimeter is 36 and the area is 81 units
hope this helps:)